Home » BLOG

Eliminimi i tatuazheve me laser – Mite

Mit 1 LASERI djeg lëkurën. Laseri i përdorur për eliminimin e tatuazheve synon pigmentin e tatuazhit me saktësi ekstreme. Teknologjitë më të vjetra të laserit ndonjëherë dëmtonin lëkurën dhe krijonin shenja. Kjo nuk ndodh me teknologjinë e përparuar të laserit që është në dispozicion sot. Megjithatë është e rëndësishme të siguroheni që trajtimi të kryhet nga stafi i specializuar dhe me përvojë. Mit 2 Nuk mund të eleminoni pigmentin e zi. Kjo teori duket se është e rrënjosur në iden … Lexo më shumë

8 mite mbi depilimin me laser

Depilimi me laser është një nga teknikat që ka revolucionuar sektorin e përkujdesjes. Bëhet fjalë për një trajtim popullor që kryhet në shumë qendra, por jo gjithmonë me personel të kualifikuar dhe as me platforma të sigurta dhe efektive.   “A dëmtohet lëkura dhe a është një procedurë e sigurt?” Në duar eksperte, depilimi me laser është një metodë e sigurt që shkatërron folikujt e qimeve pa dëmtuar strukturat pranë.Depilimi me laser është aplikimi i një gjatësie vale të caktuar … Lexo më shumë

0
Bichektomia

Çfarë është bichektomia? Topthat e Bichat ose jastëkët dhjamorë bukalë janë një strukturë anatomicë që ka rëndësi të madhe në konturin e mollëzave dhe në 1/3 e poshtme të fytyrës. Ato janë xhepa dhjamorë nën mollëza. Emri i tyre vjen nga francezi Marie Francois Xavier Bichat. Këto xhepa dhjamorë janë bërë shumë të njohur në kirurgjinë kozmetike pasi heqja e tyre përmirëson pamjen e fytyrës. Kjo ndërhyrje është një nga më të kërkuarat nga të famshmit të cilët kanë dashur … Lexo më shumë

0
A është e sigurt të kryesh marrëdhënie seksuale në situata të caktuara?

Një nga pyetjet që dëgjojmë më shpesh nga pacientët është nëse është e sigurt të kryesh marrëdhënie seksuale në situata të caktuara. Nga ana mjekësore, ka vetëm disa raste kur marrëdhëniet seksuale duhen shmangur. 1. Kur keni gjakderdhje ose dhimbje vaginale të pashpjegueshme Shumica e grave përjetojnë dhimbje gjatë ovulimit, por nëse po përjetoni dhimbje të vazhdueshme ose gjakderdhje, atëherë duhet të shmangni marrëdhëniet seksuale. Dhimbja ose gjakderdhja pas marrëdhënies mund të jetë shenjë e anomalive të qafës së mitrës. … Lexo më shumë

0
1 2 3 4 10
Këtë e pëlqejnë %d blogues: